NIK 2308 elektrik sayacı, 0.5 S doğruluk sınıfı ile hem aktif hem de reaktif enerji tüketiminin hassas ölçümünü sağlar. Bu sayaç, güç, gerilim ve akımın anlık değerlerini içeren gerçek zamanlı veri sağlar.
4 tarife ve 12 bölgeyi destekleyen NIK 2308, esnek fatura ve tarife yönetimine olanak tanır. Ayrıca, NOVASYS yazılım paketi ile kullanıldığında ön ödeme gibi isteğe bağlı özellikler sunar.
Güvenlik ve güvenilirlik için tasarlanan bu sayaç, bir ayırıcı, kasa ve terminal kapağı koruması için manipülasyon sensörü ve manyetik ve elektromanyetik alanları algılamak için sensörler içerir. Şeffaf kasa ve isteğe bağlı pil modu, çeşitli kurulum senaryolarına uyum sağlar.
NIK 2308 sayaç, GPRS/LTE iletişim arabirimlerine sahiptir, böylece sorunsuz veri alışverişi imkanı sağlar. Bir ek arabirim, bağlantı seçeneklerini artırır. Bir optik port, veri alımı için kolay erişim sağlar.
Bu sayaç, 100 ila 400 V arasında geniş bir gerilim aralığında çalışır, bu da çeşitli transformatör bağlantıları için uygun hale getirir. Elektrik hırsızlığına karşı koruma içerir, yanlış gerilim seviyeleri ile gösterilir.
| Aktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı | EN 62053-21: 1 |
| Aktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı (trafo bağlantısı) | EN 62053-22: 0.5 S |
| Reaktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı | EN 62053-23: 2 |
| Nominal voltaj | 3х220/380 V; 3х230/400 V; 3х240/416 V |
| Trafo bağlantısı için nominal voltaj (geniş aralık) | 3х57,7/100 V – 3×240/416 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 А |
| Maksimum akım | 10 A; 80 A; 100 A; 120 A |
| Sayaç sabiti | 8000 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Doğrudan bağlantı sayaçları için sınıf 1.0: 12,5 mA |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı (trafo bağlantısı) | Trafo bağlantılı sayaçlar için sınıf 1.0 (0.5 S): 10 mA (5 mA) |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Doğrudan bağlantı sayaçları için sınıf 1.0: 15,6 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı (trafo bağlantısı) | Trafo bağlantılı sayaçlar için sınıf 1.0 (0.5 S): 15,0 mA (9,3 mA) |
| Voltaj devrelerinde enerji tüketimi, maksimum | PLC arayüzü olmadan: 10 V•A (2 W) |
| PLC arayüzlü voltaj devrelerinde enerji tüketimi, maksimum | PLC arayüzü ile: 20 V•A (5 W) |
| Akım devrelerinde enerji tüketimi, maksimum | 0,05 V•A |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Koruma seviyesi | IP 54 |
| Ağırlık, maksimum | 2,3 kg |
| LCD ekranındaki hane sayısı | 6 + 2 |
| Ömür | 24 yıl |
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | AR |
| Faz sayısı | Three-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | 0,5 S |
| Arayüzler | Optical port, RS-485 |
| Ölçüm elemanlarının miktarı | 3 |
| Ön ödeme fonksiyonu | Yes |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Indication of phases, Voltage quality control, Load disconnection relay |
| Yedek güç kaynağı | 2 Battaries, Connecting an external power supply |
| Tasarım özellikleri | Non-transparent body, One-piece case, Optoport cover protection, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |















