Üç fazlı sayaç NIK 2306, STS IEC 62055-41 standartlarına uyumlu ön ödeme fonksiyonlarını destekler ve hem aktif hem de reaktif enerjiyi ölçer. DLMS iletişimini kullanarak güç, gerilim ve akım için gerçek zamanlı okumalar sağlar.
4 tarife ve 12 bölge ile, iki ölçme elemanına ve modern iletişim arayüzlerine sahiptir. Bir klavye ile donatılmış olan sayaç, verilerin şifrelenmesi aracılığıyla veri korumasını sağlar ve uzaktan yazılım güncellemelerini destekler.
Ek olarak, şeffaf bir kasa içinde bulunan tüm özellikler arasında, voltaj kalitesi kontrolü, bir optik bağlantı noktası, kasa ve terminal kapağı için müdahale sensörleri ve manyetik alan izleme sensörü bulunmaktadır. Kesintisiz çalışma için bir pil modu da bulunmaktadır.
| Aktif enerji ölçüm hassasiyeti | EN 62053-21 |
| Reaktif enerji ölçüm hassasiyeti | EN 62053-23 |
| Nominal voltaj | 3х220/380 V; 3х230/400 V; 3х240/416 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 100 A |
| Sayaç sabiti | 6400 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 12,5 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 15,6 mA |
| Voltaj devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü olmadan: 10 V•A (2 W) |
| Voltaj devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü ile: 20 V•A (5 W) |
| Akım devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | 0,2 V•A |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Koruma seviyesi | IP 54 |
| LED ekrandaki hane sayısı | 6 + 2 |
| Ağırlık, en fazla | 1,3 kg |
| Ömür | 24 yıl |
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | AR |
| Faz sayısı | Three-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | 1 |
| Arayüzler | Interchangeable communication module LTE-4G, Optical port, RS-485 |
| Ölçüm elemanlarının miktarı | 2 |
| Ön ödeme fonksiyonu | Yes |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Yedek güç kaynağı | Battery mode |
| Tasarım özellikleri | Keyboard, Non-transparent body, One-piece case, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |

















