NIK 2303 elektrik sayacı, güvenli çalışmayı sağlayan 120 A’lik bir ayırıcı ile donatılmış yüksek hassasiyetli bir cihazdır. 0,5 S hassasiyet sınıfına sahiptir, bu da aktif ve reaktif enerjinin hassas ölçümleri için güvenilir kılar.
Bu sayaç, güç, gerilim ve akım için anlık okumalar sağlayarak gerçek zamanlı bilgiler sunar. 4 tarife ve 12 bölgeyi destekleyerek esnek fatura seçenekleri sunar. İsteğe bağlı olarak, 4 ölçüm elemanı ve ön ödeme fonksiyonları ekleyebilirsiniz, bu da yeteneklerini artırır.
Sayaç, pratik veri erişimi için bir optik bağlantı noktasına sahiptir ve transformatör bağlantısı için 100…400 V aralığında bir voltaj aralığıyla uyumludur. Elektrik hırsızlığına karşı sağlam koruma sağlar, yanlış bağlantılar, gerilim dalgalanmaları ve manyetik ve elektromanyetik alanların etkileri için göstergeler içerir.
Ek güvenlik için, hem kasa hem de terminal kapağı için manipülasyon sensörleri içerir. Şeffaf bir kasa içinde bulunan, kolay izlenebilir. Hem pil modunda kullanabilirsiniz hem de harici bir güç kaynağına bağlayabilirsiniz. Ayrıca kapsamlı enerji yönetimi için gerilim kalitesi kontrolü sunar.
| Aktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı | EN 62053-21, EN 62053-22 (trafo bağlantısı için) |
| Reaktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı | EN 62053-23 |
| Nominal voltaj | 3х220/380 V, 3х230/400 V, 3х240/416 V, 3х57,7/100 V (trafo bağlantısı için), 3х57,7/100 V … 3×240/416 V (Geniş aralık, trafo bağlantısı için) |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 10 A, 80 A, 120 A |
| Sayaç sabiti | 8000 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | doğrudan bağlantı sayaçları için sınıf 1,0: 12,5 mA, trafo bağlantılı sayaçlar için sınıf 1.0 (0.5 S): 10 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | doğrudan bağlantı sayaçları için sınıf 1,0: 15,6 mA, trafo bağlantılı sayaçlar için sınıf 1.0 (0.5 S): 15 mA |
| Enerji tüketimi, en fazla | PLC arayüzü olmadan voltaj devrelerinde: 10 V•A (2 W), PLC arayüzlü voltaj devrelerinde: 20 V•A (5 W), akım devrelerinde: 0,05 V•A |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Ağırlık, en fazla | 1,3 kg |
| LCD ekrandaki hane sayısı | 6 + 2 |
| Ömür | 24 yıl |
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | AR |
| Faz sayısı | Three-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | 0,5 S |
| Arayüzler | Optical port, PLC, RF 2.4 GHz, RS-485 |
| Ölçüm elemanlarının miktarı | 4 |
| Ön ödeme fonksiyonu | With NovaSys software |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Indication of phases, Voltage quality control, Load disconnection relay |
| Yedek güç kaynağı | Connecting an external power supply |
| Tasarım özellikleri | Optoport cover protection, Transparent case |

















