Üç fazlı NIK 2300 sayaç, DLMS iletişiminde ve aktif ile reaktif enerji ölçümünde üstün performans gösterir.
Şeffaf bir kasa içinde yer alır ve 4 tarife, 12 bölge ve veri erişimi için bir optik port ile çok yönlülük sunar.
Manyetik ve elektromanyetik alan izleme sensörleri içerir, böylece sistem güvenliğini sağlar.
Ana özellikler arasında sabotaj sensörleri, isteğe bağlı pil modu, gerçek zamanlı güç, voltaj ve amper okumaları, harmonik ölçümü ile voltaj kalite kontrolü, yapılandırılabilir bir ‘RESET’ düğmesi ve vektör diyagramları ve OBIS kodları ile bir LCD bulunur.
Bir terminal bloğu, veri şifrelemesi, uzaktan firmware güncellemeleri içerir ve 100 ile 400 V arasında voltaj aralığı için transformatör bağlantılarını destekler, 100 A kesici ile donatılmıştır.
| Aktif enerji ölçümü için doğruluk sınıfı | EN 62053-21: 1 |
| Reaktif enerji ölçümü için doğruluk sınıfı | EN 62053-23: 2 |
| Nominal voltaj | 3×220/380 V; 3×230/400 V; 3×240/416 V |
| Transformatör bağlantısı için nominal voltaj (Geniş Aralık) | 3×57.7/100 V – 3×240/416 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 10 A; 80 A; 100 A; 120 A |
| Sayacın sabiti | 8000 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Doğrudan bağlantılı sayaçlar sınıfı 1.0 için: 12,5 mA |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Transformatör bağlantılı sayaçlar sınıfı 1.0 (0.5 S): 10 mA (5 mA) |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Doğrudan bağlantılı sayaçlar sınıfı 1.0 için: 15,6 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | Transformatör bağlantılı sayaçlar sınıfı 1.0 (0.5 S): 15,0 mA (9,3 mA) |
| Aktif / reaktif enerji | A, AR |
|---|---|
| Faz sayısı | Three-phase |
| Sayaç tipi | Electronic |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | B |
| Arayüzler | Optical port, RS-485 |
| Ön ödeme fonksiyonu | No |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Yedek güç kaynağı | 2 Battaries |
| Tasarım özellikleri | RESET button with the possibility of sealing and parameterization, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |

















