Cihaz hakkında
Özellikler
Teknik veri
Dosyaları indir
Cihaz hakkında
NIK 2108 elektrik sayacı DIN 43880 standartlarına uygun olup güvenlik için bir kesiciye sahiptir. Bu sayaç, aktif enerjinin hem dışa aktarımını hem de içe aktarımını sağlar ve güç, gerilim ve akımın anlık ölçümlerini sunar.
RS-485 iletişim desteği ile sorunsuz veri transferi sağlar. Esnek fatura seçenekleri için 4 tarifeyi ve 12 bölgeyi destekler. Sayaç, verilerin kolayca alınabilmesi için bir optik port ile donatılmış ve izlemesi kolay olması için şeffaf bir kasa içine yerleştirilmiştir.
Özellikler
| Aktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı EN 62053-21 | Sınıf B |
| Nominal voltaj | 220 V; 230 V; 240 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 80 A |
| Sayaç sabiti | 6400 imp / (kW*h) |
| Başlangıç akımı | 12.5 mA |
| Voltaj devrelerinde enerji tüketimi, en fazla | 10 V•A (2 W) |
| Akım devrelerinde enerji tüketimi, en fazla | 0.2 V•A |
| Koruma seviyesi | IP 54 |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Ağırlık, en fazla | 0.5 kg |
| LCD ekrandaki hane sayısı | 6 + 2 |
| Ömür | 30 yıl |
Teknik veri
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | A |
| Faz sayısı | Single-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | B |
| Arayüzler | Optical port, RS-485 |
| Ölçüm elemanlarının miktarı | 2 |
| Ön ödeme fonksiyonu | No |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Seçenekler | Load disconnection relay |
| Tasarım özellikleri | Non-transparent body, Transparent case |
Dosyaları indir













