Bu tek fazlı sayaç olan NIK 2106, hem aktif hem de reaktif enerjiyi ölçer. Güç, gerilim ve akım için anlık okumalar sağlar ve DLMS iletişimini destekler.
4 tarife ve 12 bölge desteği ile iki ölçüm elemanına ve modern iletişim arayüzlerine sahiptir. Sayaç, veri korumasını şifreleme aracılığıyla sağlayan bir tuş takımı ile donatılmıştır. Uzaktan firmware güncellemeleri desteklenmektedir.
Ayrıca, sayaç gerilim kalitesi kontrolü, optik bağlantı noktası, bir ayırıcı ve kasa ve terminal kapağı için manipülasyon sensörleri içerir. Ayrıca manyetik alanları izlemek için bir sensöre sahiptir ve şeffaf bir kılıfta bulunur. Pil modu kesintisiz işlem sağlar.
| Aktif enerji ölçümü için doğruluk sınıfı EN 62053-21 | Sınıf B |
|---|---|
| Reaktif enerji ölçümü için doğruluk sınıfı EN 62053-23 | Sınıf 2 |
| Nominal voltaj | 220 V; 230 V; 240 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 100 A |
| Sayaç sabiti | 6400 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 12,5 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 15,6 mA |
| Gerilim devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü olmadan: 10 V•A (2 W) |
| Gerilim devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü ile: 20 V•A (5 W) |
| Akım devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | Akım devrelerinde: 0,2 V•A |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Ağırlık, en fazla | 0,6 kg |
| LCD ekranındaki hane sayısı | 6 + 3 |
| Pil ömrü | 16 yıl |
| Hizmet ömrü | 30 yıl |
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | A / AR |
| Faz sayısı | Single-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | B |
| Arayüzler | Interchangeable communication module LTE-4G, Optical port, RS-485 |
| Ölçüm elemanlarının miktarı | 2 |
| Ön ödeme fonksiyonu | No |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Yedek güç kaynağı | Battery mode |
| Tasarım özellikleri | One-piece case, Replaceable Modules PLC-G3, GPRS, 4G/LTE, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |







