Tek fazlı sayaç NIK 2104, DLMS iletişimi, modern iletişim arayüzleri ve hem aktif hem de reaktif enerji ölçüm yetenekleri gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Güç, voltaj ve akım için anlık okumalar sağlar ve 4 tarife ve 12 bölge desteği sunar.
İki ölçüm elemanı ile, isteğe bağlı olarak NOVASYS yazılım paketiyle birlikte ön ödeme fonksiyonları sunar ve voltaj kalitesi kontrolünü garanti eder. Sayaç, optik bir port, bir kesici ve manyetik ile elektromanyetik alanları izlemek için sensörler içerir. Kasa ve terminal kapağı için sabotaj sensörleri içerir ve şeffaf bir kasada bulunur.
Ek işlevler, özelleştirilebilir eylemlere sahip bir ‘RESET’ düğmesi ve güvenilir çalışma için iki pil içeren pil modunu kapsar. Sayaç, vektör diyagramları ve OBIS kodları ile bir LCD ekran içerir. Veri güvenliği, şifreleme yoluyla sağlanır ve uzaktan firmware güncellemeleri desteklenir. Standart bir terminal bloğu, DIN 43857 özelliklerine sahiptir ve BS7856 standartlarına uygundur.
| Klasa dokładności dla pomiaru energii czynnej EN 62053-21 | Klasa B |
| Klasa dokładności dla pomiaru energii biernej EN 62053-23 | Klasa 2 |
| Napięcie znamionowe | 220 V; 230 V; 240 V |
| Zakres napięcia roboczego | -20 … +15% |
| Częstotliwość znamionowa | 50 Hz |
| Prąd znamionowy | 5 A |
| Maksymalny prąd, Imax | 60 A; 80 A; 100 A |
| Stała licznika | 6400 imp / (kW*h) |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii czynnej | 12,5 mA |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii biernej | 15,6 mA |
| Pobór mocy, nie więcej niż: | w obwodach napięciowych bez interfejsu PLC: 10 V•A (2 W), w obwodach napięciowych z interfejsem PLC: 20 V•A (5 W), w obwodach prądowych: 0,2 V•A |
| Poziom ochrony | IP 54 |
| Temperatura pracy | -40 … +70 °C |
| Waga, nie więcej niż | 0,6 kg |
| Liczba cyfr na wyświetlaczu LCD | 6 + 3 |
| Interwał testu baterii i żywotność | 16 lat |
| Żywotność usługi | 30 lat |
| Sayaç tipi | Electronic |
|---|---|
| Aktif / reaktif enerji | A / AR |
| Faz sayısı | Single-phase |
| Aktif enerji ölçümünün doğruluk sınıfı | B |
| Arayüzler | Optical port |
| Ön ödeme fonksiyonu | With NovaSys software |
| Tarifeler | Tariff meter |
| Sahtekârlık koruması | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Seçenekler | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Yedek güç kaynağı | 2 Battaries |
| Tasarım özellikleri | RESET button with the possibility of sealing and parameterization, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |













