Cihaz hakkında
Özellikler
Teknik veri
Dosyaları indir
Cihaz hakkında
NIK CT-0.72 akım trafosu, orta boy MDM muhafazasında, 0,72 kV’a kadar AC sistemlerde doğru sinyal iletimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.
Yüksek akımlara dayanıklıdır ve uzun süreli, bakım gerektirmeyen çalışma isteyen sistemler için uygundur. -45°C ile +40°C arasındaki sıcaklıklarda ve her montaj pozisyonunda güvenilir şekilde çalışır.
300.000 saati aşkın çalışma ömrü ve 16 yıllık kalibrasyon aralığı sunar.
LVD 2014/35/AB ve RoHS 2011/65/AB direktiflerine tam uyumludur.
EN 61869-1:2009, EN 61869-2:2012 ve EN IEC 63000:2018 standartlarına göre üretilmiştir.
Özellikler
| Aktif enerji ölçümü için sınıf doğruluğu | EN 62053-21 |
| Reaktif enerji ölçümü için sınıf doğruluğu | EN 62053-23 |
| Nominal gerilim | 3×220/380 V; 3×230/400 V; 3×240/416 V |
| İşletme gerilim aralığı | %-20 … +%15 |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım | 100 A |
| Sayaç sabiti | 6400 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 12,5 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 15,6 mA |
| Gerilim devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü olmadan: 10 V•A (2 W) |
| Gerilim devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | PLC arayüzü ile: 20 V•A (5 W) |
| Akım devrelerinde yerleştirme kapasitesi, en fazla | 0,2 V•A |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Koruma seviyesi | IP 54 |
| LED ekranındaki rakam sayısı | 6 + 2 |
| Ağırlık, en fazla | 1,3 kg |
| Hizmet ömrü | 24 yıl |
Teknik veri
| System voltage | 0.72 kV |
|---|---|
| Primary current | 250 / 300 / 400 / 500 / 600 / 800 A |
| Accuracy class | 0.5S |
| Secondary current | 5 A |
| Burden (cos ф = 0.8) | 5 or 10 VA |
| Thermal insulation class | E |
| Frequency | 50 Hz |
| Instrument security factor (FS) | 5 |
Dosyaları indir









