Nasz trójfazowy licznik NIK 2316 obsługuje funkcje przedpłaty zgodne ze standardami STS IEC 62055-41 i mierzy zarówno energię czynną, jak i bierną. Zapewnia odczyty w czasie rzeczywistym dla mocy, napięcia i prądu, wykorzystując komunikację DLMS.
Z 4 taryfami i 12 strefami, posiada dwa elementy pomiarowe i nowoczesne interfejsy komunikacyjne. Wyposażony w klawiaturę, zapewnia ochronę danych poprzez szyfrowanie i obsługuje zdalne aktualizacje oprogramowania.
Dodatkowo oferuje kontrolę jakości napięcia, port optyczny, czujniki uszkodzeń dla obudowy i pokrywy terminala oraz czujnik do monitorowania pól magnetycznych. Wszystko umieszczone w przejrzystej obudowie, posiada również tryb pracy na baterii dla nieprzerwanej pracy.
| Dokładność klasy pomiaru energii czynnej | EN 62053-21 |
| Dokładność klasy pomiaru energii biernej | EN 62053-23 |
| Napięcie nominalne | 3×220/380 V; 3×230/400 V; 3×240/416 V |
| Zakres napięcia roboczego | -20 … +15% |
| Częstotliwość nominalna | 50 Hz |
| Prąd nominalny | 5 A |
| Maksymalny prąd | 100 A |
| Stała licznika | 6400 imp / (kW*h) |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii czynnej | 12,5 mA |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii biernej | 15,6 mA |
| Maksymalna pojemność w obwodach napięciowych | bez interfejsu PLC: 10 V•A (2 W) |
| Maksymalna pojemność w obwodach napięciowych | z interfejsem PLC: 20 V•A (5 W) |
| Maksymalna pojemność w obwodach prądowych | 0,2 V•A |
| Temperatura pracy | -40 … +70 °C |
| Stopień ochrony | IP 54 |
| Liczba cyfr na wyświetlaczu LED | 6 + 2 |
| Waga, maksymalnie | 1,3 kg |
| Żywotność urządzenia | 24 lata |
| Rodzaj licznika | Electronic |
|---|---|
| Energia czynna / bierna | AR |
| Liczba faz | Three-phase |
| Klasa dokładności pomiaru energii czynnej | 1 |
| Interfejsy | Optical port |
| Liczba elementów pomiarowych | 2 |
| Funkcja przedpłaty | Yes |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrona przed oszustwami | Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Opcje | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Zasilanie rezerwowe | Battery mode |
| Funkcje projektowe | Keyboard, Non-transparent body, One-piece case, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |

















