Ten jednofazowy licznik NIK 2106 mierzy zarówno energię czynną, jak i bierną. Zapewnia natychmiastowe odczyty mocy, napięcia i prądu oraz obsługuje komunikację DLMS.
Dzięki obsłudze 4 taryf i 12 stref, wyposażony jest w dwa elementy pomiarowe i nowoczesne interfejsy komunikacyjne. Licznik wyposażony jest w klawiaturę, zapewniając ochronę danych poprzez szyfrowanie. Obsługiwane są zdalne aktualizacje oprogramowania.
Dodatkowo, licznik obejmuje kontrolę jakości napięcia, port optyczny, wyłącznik oraz czujniki sabotażu dla obudowy i pokrywy zacisków. Posiada także czujnik do monitorowania pól magnetycznych i jest umieszczony w przezroczystej obudowie. Tryb bateryjny zapewnia nieprzerwane działanie.
| Klasa dokładności pomiaru energii czynnej EN 62053-21 | Klasa B |
|---|---|
| Klasa dokładności pomiaru energii biernej EN 62053-23 | Klasa 2 |
| Napięcie nominalne | 220 V; 230 V; 240 V |
| Zakres napięcia roboczego | -20 … +15% |
| Częstotliwość nominalna | 50 Hz |
| Prąd nominalny | 5 A |
| Maksymalny prąd | 100 A |
| Stała licznika | 6400 imp / (kW*h) |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii czynnej | 12,5 mA |
| Prąd rozruchowy dla pomiaru energii biernej | 15,6 mA |
| Pobór mocy w obwodach napięciowych, maks. | bez interfejsu PLC: 10 V•A (2 W) |
| Pobór mocy w obwodach napięciowych, maks. | z interfejsem PLC: 20 V•A (5 W) |
| Pobór mocy w obwodach prądowych, maks. | w obwodach prądowych: 0,2 V•A |
| Temperatura pracy | -40 … +70 °C |
| Waga, maks. | 0,6 kg |
| Liczba cyfr na wyświetlaczu LCD | 6 + 3 |
| Żywotność baterii | 16 lat |
| Okres eksploatacji | 30 lat |
| Rodzaj licznika | Electronic |
|---|---|
| Energia czynna / bierna | A / AR |
| Liczba faz | Single-phase |
| Klasa dokładności pomiaru energii czynnej | B |
| Interfejsy | Optical port, RS-485 |
| Liczba elementów pomiarowych | 2 |
| Funkcja przedpłaty | No |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrona przed oszustwami | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Opcje | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Zasilanie rezerwowe | Battery mode |
| Funkcje projektowe | One-piece case, Replaceable Modules PLC-G3, GPRS, 4G/LTE, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |







