Nasz jednofazowy licznik NIK 2104 oferuje zaawansowane funkcje, w tym komunikację DLMS, nowoczesne interfejsy komunikacyjne oraz zdolność do pomiaru energii aktywnej i biernej. Zapewnia natychmiastowe odczyty mocy, napięcia i natężenia prądu, a także obsługuje 4 taryfy i 12 stref.
Z dwoma elementami pomiarowymi oferuje funkcje przedpłatowe (opcjonalnie, w połączeniu z pakietem oprogramowania NOVASYS) oraz kontrolę jakości napięcia. Licznik posiada port optyczny, wyłącznik oraz czujniki do monitorowania pól magnetycznych i elektromagnetycznych. Wyposażony jest w czujniki sabotażu dla obudowy i pokrywy zacisków i umieszczony w przezroczystej obudowie.
Dodatkowe funkcjonalności obejmują tryb pracy na baterii, przycisk ‘RESET’ z możliwością dostosowania działań oraz dwie baterie zapewniające niezawodną pracę. Licznik wyposażony jest w wyświetlacz LCD z diagramami wektorowymi i kodami OBIS. Bezpieczeństwo danych jest zapewnione dzięki szyfrowaniu, a obsługiwane są zdalne aktualizacje firmware. Posiada standardowy blok zaciskowy, DIN 43857 i spełnia normy BS7856.
| Aktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı EN 62053-21 | Sınıf B |
| Reaktif enerji ölçümü için hassasiyet sınıfı EN 62053-23 | Sınıf 2 |
| Nominal voltaj | 220 V; 230 V; 240 V |
| Çalışma voltaj aralığı | -20 … +15% |
| Nominal frekans | 50 Hz |
| Nominal akım | 5 A |
| Maksimum akım, Imax | 60 A; 80 A; 100 A |
| Sayaç sabiti | 6400 imp / (kW*h) |
| Aktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 12,5 mA |
| Reaktif enerji ölçümü için başlangıç akımı | 15,6 mA |
| Güç tüketimi, en fazla: | PLC arayüzü olmadan voltaj devrelerinde: 10 V•A (2 W), PLC arayüzü ile voltaj devrelerinde: 20 V•A (5 W), akım devrelerinde: 0,2 V•A |
| Koruma seviyesi | IP 54 |
| Çalışma sıcaklığı | -40 … +70 °C |
| Ağırlık, en fazla | 0,6 kg |
| LCD ekranındaki hane sayısı | 6 + 3 |
| Pil testi aralığı ve pil ömrü | 16 yıl |
| Hizmet ömrü | 30 yıl |
| Rodzaj licznika | Electronic |
|---|---|
| Energia czynna / bierna | A / AR |
| Liczba faz | Single-phase |
| Klasa dokładności pomiaru energii czynnej | B |
| Interfejsy | Optical port |
| Funkcja przedpłaty | With NovaSys software |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrona przed oszustwami | Electromagnetic field indication, Indication of the magnetic field, Mechanical intervention sensors |
| Opcje | Data protection by encryption, DLMS, Voltage quality control, Load disconnection relay, Remote firmware change |
| Zasilanie rezerwowe | 2 Battaries |
| Funkcje projektowe | RESET button with the possibility of sealing and parameterization, Split case, Transparent case, Transparent terminal cover |













