Náš Třífázový měřič NIK 2316 podporuje předplacené funkce v souladu se standardy STS IEC 62055-41 a měří jak aktivní, tak reaktivní energii. Poskytuje v reálném čase čtení výkonu, napětí a proudu pomocí komunikace DLMS.
S 4 tarify a 12 zónami má dva měřicí prvky a moderní komunikační rozhraní. Vybaven klávesnicí zaručuje měřič ochranu dat pomocí šifrování a umožňuje vzdálené aktualizace firmware.
Kromě toho nabízí kontrolu kvality napětí, optický port, senzory manipulace pro pouzdro a terminální kryt a senzor pro monitorování magnetických polí. Vše je umístěno v průhledném pouzdře a také má režim baterie pro nepřetržitý provoz.
| Přesnost třídy pro měření aktivní energie | EN 62053-21 |
| Přesnost třídy pro měření reaktivní energie | EN 62053-23 |
| Jmenovité napětí | 3×220/380 V; 3×230/400 V; 3×240/416 V |
| Rozsah provozního napětí | -20 … +15% |
| Jmenovitá frekvence | 50 Hz |
| Jmenovitý proud | 5 A |
| Maximální proud | 100 A |
| Konstanta měřiče | 6400 imp / (kW*h) |
| Počáteční proud pro měření aktivní energie | 12,5 mA |
| Počáteční proud pro měření reaktivní energie | 15,6 mA |
| Kapacita umístění v obvodech napětí, nejvýše | bez PLC rozhraní: 10 V•A (2 W) |
| Kapacita umístění v obvodech napětí, nejvýše | s PLC rozhraním: 20 V•A (5 W) |
| Kapacita umístění v obvodech proudu, nejvýše | 0,2 V•A |
| Provozní teplota | -40 … +70 °C |
| Stupeň ochrany | IP 54 |
| Počet číslic na LED | 6 + 2 |
| Hmotnost, nejvýše | 1,3 kg |
| Doba životnosti | 24 let |
| Typ měřiče | Elektronický |
|---|---|
| Aktivní / reaktivní energie | AR |
| Počet fází | Třífázový |
| Třída přesnosti měření činné energie | 1 |
| Rozhraní | Optical port |
| Množství měřicích prvků | 2 |
| Funkce platby předem | Ano |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrana proti podvodům | Indikace magnetického pole, Senzory mechanického zásahu |
| Možnosti | Ochrana dat šifrováním, DLMS, kontrola kvality napětí, relé pro odpojení zátěže, vzdálená změna firmwaru |
| Rezervní zdroj napájení | Režim baterie |
| Designové vlastnosti | Jednodílné pouzdro, Klávesnice, Neprůhledný kryt, Průhledné pouzdro, Průhledný kryt terminálu, Rozdělené pouzdro |

















