Náš třífázový měřič NIK 2306 podporuje funkce předplacení v souladu se standardy STS IEC 62055-41 a měří jak aktivní, tak reaktivní energii. Poskytuje okamžitá čtení výkonu, napětí a ampérů pomocí komunikace DLMS.
S podporou 4 tarifů a 12 zón se pyšní dvěma měřicími prvky a moderními komunikačními rozhraními. Vybaven klávesnicí zajišťuje měřič ochranu dat pomocí šifrování a podporuje vzdálené aktualizace firmwaru.
Kromě toho nabízí kontrolu kvality napětí, optický port, senzory na odhalení manipulace s pouzdrem a krytem terminálu a senzor pro sledování magnetických polí. Vše je umístěno v průhledném pouzdře a měřič rovněž obsahuje režim baterie pro nepřetržitý provoz.
| Třída přesnosti pro měření činné energie | EN 62053-21 |
| Třída přesnosti pro měření jalové energie | EN 62053-23 |
| Jmenovité napětí | 3х220/380 V; 3х230/400 V; 3х240/416 V |
| Provozní rozsah napětí | -20 … +15% |
| Jmenovitá frekvence | 50 Hz |
| Jmenovitý proud | 5 A |
| Maximální proud | 100 A |
| Konstanta měřiče | 6400 imp / (kW*h) |
| Počáteční proud pro měření činné energie | 12,5 mA |
| Počáteční proud pro měření jalové energie | 15,6 mA |
| Schopnost umístění v napěťových obvodech, maximálně | bez rozhraní PLC: 10 V•A (2 W) |
| Schopnost umístění v napěťových obvodech, maximálně | s rozhraním PLC: 20 V•A (5 W) |
| Schopnost umístění v proudových obvodech, maximálně | 0,2 V•A |
| Provozní teplota | -40 … +70 °C |
| Úroveň ochrany | IP 54 |
| Počet číslic na LED displeji | 6 + 2 |
| Hmotnost, maximálně | 1,3 kg |
| Životnost | 24 let |
| Typ měřiče | Elektronický |
|---|---|
| Aktivní / reaktivní energie | AR |
| Počet fází | Třífázový |
| Třída přesnosti měření činné energie | 1 |
| Rozhraní | Optical port, RS-485 |
| Množství měřicích prvků | 2 |
| Funkce platby předem | Ano |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrana proti podvodům | Indikace magnetického pole, Senzory mechanického zásahu |
| Možnosti | Ochrana dat šifrováním, DLMS, kontrola kvality napětí, relé pro odpojení zátěže, vzdálená změna firmwaru |
| Rezervní zdroj napájení | Režim baterie |
| Designové vlastnosti | Jednodílné pouzdro, Klávesnice, Neprůhledný kryt, Průhledné pouzdro, Průhledný kryt terminálu, Rozdělené pouzdro |

















