Třífázový měřič NIK 2300 exceluje v komunikaci pomocí protokolu DLMS a měření aktivní a reaktivní energie.
Uvnitř průhledného pouzdra nabízí flexibilitu s 4 tarify, 12 zónami a optickým portem pro přístup k datům.
Obsahuje senzory pro monitorování magnetického a elektromagnetického pole, zajistující bezpečnost systému.
Klíčové vlastnosti zahrnují senzory manipulace, volitelný režim baterie, čtení v reálném čase výkonu, napětí a ampérů, kontrolu kvality napětí s měřením harmonických složek, konfigurovatelné tlačítko “RESET” a LCD s vektorovými diagramy a kódy OBIS.
Obsahuje terminálový blok, šifrování dat, vzdálené aktualizace firmwaru a přijímá napěťový rozsah od 100 do 400 V pro připojení k transformátoru, s odpojovačem o kapacitě 100 A.
| Třída přesnosti pro měření činné energie | EN 62053-21: 1 |
| Třída přesnosti pro měření jalové energie | EN 62053-23: 2 |
| Jmenovité napětí | 3×220/380 V; 3×230/400 V; 3×240/416 V |
| Jmenovité napětí pro připojení transformátoru (Široký rozsah) | 3×57,7/100 V – 3×240/416 V |
| Provozní rozsah napětí | -20 … +15% |
| Jmenovitá frekvence | 50 Hz |
| Jmenovitý proud | 5 A |
| Maximální proud | 10 A; 80 A; 100 A; 120 A |
| Konstanta měřiče | 8000 imp / (kW*h) |
| Startovací proud pro měření činné energie | Pro měřiče s přímým připojením třídy 1.0: 12,5 mA |
| Startovací proud pro měření činné energie | Pro měřiče s připojením transformátoru třídy 1.0 (0.5 S): 10 mA (5 mA) |
| Startovací proud pro měření jalové energie | Pro měřiče s přímým připojením třídy 1.0: 15,6 mA |
| Startovací proud pro měření jalové energie | Pro měřiče s připojením transformátoru třídy 1.0 (0.5 S): 15,0 mA (9,3 mA) |
| Aktivní / reaktivní energie | A, AR |
|---|---|
| Počet fází | Třífázový |
| Typ měřiče | Elektronický |
| Třída přesnosti měření činné energie | B |
| Rozhraní | Optical port, RS-485 |
| Funkce platby předem | Ne |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrana proti podvodům | Indikace elektromagnetického pole, Indikace magnetického pole, Senzory mechanického zásahu |
| Možnosti | Ochrana dat šifrováním, DLMS, kontrola kvality napětí, relé pro odpojení zátěže, vzdálená změna firmwaru |
| Rezervní zdroj napájení | 2 baterie |
| Designové vlastnosti | Průhledné pouzdro, Průhledný kryt terminálu, Rozdělené pouzdro, Tlačítko RESET s možností plombování a parametrizace |

















