Tento jednofázový měřič NIK 2106 měří jak aktivní, tak reaktivní energii. Poskytuje okamžitá čtení výkonu, napětí a ampérů a podporuje komunikaci pomocí protokolu DLMS.
S podporou 4 tarifů a 12 zón má dva měřicí prvky a moderní komunikační rozhraní. Měřič je vybaven klávesnicí, která zajišťuje ochranu dat pomocí šifrování. Jsou podporovány vzdálené aktualizace firmwaru.
Kromě toho měřič obsahuje kontrolu kvality napětí, optický port, odpojovač a senzory na odhalení manipulace s pouzdrem a krytem terminálu. Obsahuje také senzor pro monitorování magnetických polí a je umístěn v průhledném pouzdře. Režim baterie zajišťuje nepřetržitý provoz.
| Třída přesnosti pro měření činné energie EN 62053-21 | Třída B |
|---|---|
| Třída přesnosti pro měření jalové energie EN 62053-23 | Třída 2 |
| Jmenovité napětí | 220 V; 230 V; 240 V |
| Rozsah provozního napětí | -20 … +15% |
| Jmenovitá frekvence | 50 Hz |
| Jmenovitý proud | 5 A |
| Maximální proud | 100 A |
| Konstanta měřiče | 6400 imp / (kW*h) |
| Spouštěcí proud pro měření činné energie | 12,5 mA |
| Spouštěcí proud pro měření jalové energie | 15,6 mA |
| Výkonová kapacita v napěťových obvodech, maximálně | bez rozhraní PLC: 10 V•A (2 W) |
| Výkonová kapacita v napěťových obvodech, maximálně | s rozhraním PLC: 20 V•A (5 W) |
| Výkonová kapacita v proudových obvodech, maximálně | v proudových obvodech: 0,2 V•A |
| Provozní teplota | -40 … +70 °C |
| Hmotnost, maximálně | 0,6 kg |
| Počet číslic na LCD | 6 + 3 |
| Životnost baterie | 16 let |
| Životnost zařízení | 30 let |
| Typ měřiče | Elektronický |
|---|---|
| Aktivní / reaktivní energie | A / AR |
| Počet fází | Jednofázový |
| Třída přesnosti měření činné energie | B |
| Rozhraní | Optical port, RS-485 |
| Množství měřicích prvků | 2 |
| Funkce platby předem | Ne |
| Tarify | Tariff meter |
| Ochrana proti podvodům | Indikace elektromagnetického pole, Indikace magnetického pole, Senzory mechanického zásahu |
| Možnosti | Ochrana dat šifrováním, DLMS, kontrola kvality napětí, relé pro odpojení zátěže, vzdálená změna firmwaru |
| Rezervní zdroj napájení | Režim baterie |
| Designové vlastnosti | Jednodílné pouzdro, Průhledné pouzdro, Průhledný kryt terminálu, Replaceable Modules PLC-G3, GPRS, 4G/LTE, Rozdělené pouzdro |







